Czym jest mleko Nan Optipro 2 i jak dlaczego warto nim karmić dziecko?

Nan Optipro 2 jest płynnym składnikiem diety dla dziecka po zakończeniu karmienia piersią dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia. Mleko Nan Optipro 2 dostarcza każdemu dziecku składników odżywczych niezbędnych do optymalnego rozwoju psychofizycznego.

Jaki jest skład i jak powstało Nan Optipro 2?

Bazując na 150-letnim doświadczeniu i wieloletnich badaniach nad mlekiem matki, firma Nestlé opracowała niepowtarzalną technikę otrzymywania białka OPTIPRO. Badania wykazały, że białko jest jednym z najważniejszych składników żywności. Jakość i ilość białka, które teraz oferujemy swojemu dziecku, jest niezbędna dla zdrowej diety. Eksperci opracowali nową formułę nan optipro 2, aby zaspokoić potrzeby żywieniowe dziecka. Do nowych i unikalnych komponentów nowej generacji składników mleka należą:

  • wysokiej jakości białko OPTIPRO;
  • kultura aktywnych bakterii z rodzaju Lactobacillus;
  • kwas alfa-linolenowy;
  • składniki immunologiczne (cynk, żelazo, witaminy A i C);
  • laktozę;
  • olejki eteryczne (słonecznikowy, kokosowy i rzepakowy).

Dla kogo jest przeznaczone Nan Optipro 2?

Nan Optipro 2 mleko w proszku jest tylko jednym z elementów wieloaspektowej diety dla niemowląt. Nie jest to substytut mleka ludzkiego w ciągu pierwszych sześciu miesięcy życia. Decyzja o rozpoczęciu suplementacji żywieniowej, zwłaszcza dla niemowląt poniżej 6 miesiąca życia, powinna być podjęta w porozumieniu z lekarzem, z uwzględnieniem szczególnych potrzeb niemowlęcia w zakresie wzrostu i rozwoju. Zróżnicowana, zrównoważona dieta i zdrowy styl życia są niezbędne dla zdrowia dziecka.

Metoda przygotowania Nan Optipro 2

Przed przygotowaniem mleka należy dokładnie umyć ręce. Butelki, smoczki i nakrętki należy dokładnie umyć, aby usunąć wszelkie pozostałości mleka. Trzeba je gotować przez 5 minut. Potem należy ją przetrzymać pod przykryciem do czasu, aż będzie gotowy do użycia. Następnie należy doprowadzić wodę pitną do wrzenia i pozostawić do ostygnięcia. Warto zmierzyć ilość letniej wody w temperaturze 37°C zgodnie z tabelą poboru i wlać ją do wygotowanej butelki. Potem należy używać tylko miarki dołączonej do opakowania. Przed użyciem należy upewnić się, że dostarczone kubki pomiarowe są umyte i dobrze opróżnione. Następnie trzeba dokładnie zmierzyć ilość mleka zgodnie z tabelą karmienia i wsypać do butelki odpowiednią ilość proszku, w zależności od wieku dziecka. Potem trzeba przykryć butelkę i wstrząsnąć aż do pełnego rozpuszczenia się proszku.

Jedzenie od freepik - pl.freepik.com